Apie stovyklavietę

si07.jpg Stovyklavietė įsikūrusi ant Virintos upės kranto,prie buvusio vandens malūno, nuošalioje vietoje. Tai Anykščių raj. Kurklių seniūnijos Vildžiūnų km. apylinkės. Atstumas nuo Vilniaus važiuojant autostrada Vilnius – Panevėžys, lygiai 100km.

Čia daug vietos palapinėms statyti, žaidimams žaisti. Yra lauko pirtis, švaraus geriamo vandens šulinys, didelė palapinė su virtuvėle, šaldytuvais. Galima pažaisti tinklinį, pamėtyti į krepšį. Už 300m. nuo stovyklavietės – šeimininkų sodyba.

Keliaujanti stovykla "Alanta – Kavarskas"

Stovyklautojų amžius: 13 – 19 m.
Stovyklautoju skaicius: 8 – 24
Vieta: Virintos ir Šventosios upės
Kaina: 580Lt.

Kelionę pradėsime Alantos miestelyje Molėtų raj. Pasijusime kaip Robinzonai keliaujantys nežinomu kraštu. Plauksime baidarėmis po du žmones, pasidalinę į komandas po aštuonis moksleivius ir du vadovus. Pakeliui sustosime įdomesnėse vietose. Plaukimą baidarėmis keis maudymasis ir žaidimai atvirame ore ar didelėse kareiviškose palapinėse. Turėsime ir paskaitų su įdomiais lektoriais. Mokysimės gyventi laukinėmis sąlygomis. Stovyklos sėkmė priklausys nuo kiekvieno iš mūsų geranoriškumo, kūrybiškumo ir sąžiningumo. Ši stovykla tai komandinio darbo ugdymo vieta. Visus darbus dirbsime kartu. Galimas naktinis plaukimas, maudynės pirtyje. Kelionę baigsime ties Puntuko akmeniu Anykščių raj.

si02.jpgStovyklos programa:

Pirma diena (sekmadienis)
Atvykimas į Alantą Molėtų raj., ant Virintos upės kranto įsikūrusią sodybą. Susipažinimas, pasiskirstymas komandomis, instruktažas, irklavimo pradžiamokslis. Pirma vakaronė prie laužo. Nakvynė sodyboje.

Antra diena (pirmadienis)
Išplaukiama po ant laužo pagamintų pusryčių. Šešios valandos plaukimo su pietų pertrauka ir pasimaudymu. Stovyklavietė ties Laičiais šalia ūkininko sodybos iš anksto pastatytose didelėse kariškose palapinėse.

Trečia diena (antradienis)
Išplaukiama po pusryčių. Keturias valandas plaukiama iki Trakinių km. Stovyklavietės pakeliui aplankant Klabinių dvarvietę nusimaudant nedideliame ežerėlyje. Trakinių kaime aplankome partizanų kapavietę ir bunkerį. Nakvynė Trakinių kaime iš anksto paruoštose palapinėse.

si13.jpgKetvirta diena (trečiadienis)
Išplaukiama po pusryčių. Šešios valandos plaukimo pakeliui aplankant Kolonijos km. Vandens malūną nusimaudant prie krioklio. Nakvynė stovyklavietėje Vildžiūnų km. Iš anksto paruoštose palapinėse šalia buvusio vandens malūno. Galima pirtelė, yra didelė aikštelė judriems žaidimams.

Penkta diena (ketvirtadienis)
Išplaukiama po pusryčių. Keturios valandos plaukimo Virinta ir Šventaja aplankant Vildžiūnų ir Vetygalos atodangas, Puntuko akmenį. Galimos baidarių lenktynės Šventosios upėje. Nakvynė stovyklavietėje Vildžiūnų km.

Šešta diena (penktadienis)
Poilsio diena Vildžiūnų km. Stovyklavietėje. Paskaita didžiojoje palapinėje, judrūs žaidimai, maudymasis, pirtis, stovyklos uždarymo šventė.

Septinta diena (šeštadienis)
Kelionė autobusu arba su tėvais į Anykščius: Kalitos kalno vasaros rogučių trasą, Niūronių Arklio muziejų.

si04.jpgApgyvendinimas

Tai keliaujanti stovykla. Turėsime nakvynę keturiose skirtingose vietose. Dalyvavimas stovykloje nereikalauja jokių specialių priemonių išskyrus įprastus: miegmaišį, kilimėlį, šiltus drabužius, sportinę aprangą ir avalynę, apsiaustą nuo lietaus ir kepurė bei akiniai nuo saulės. Tiesa akinius plaukiant būtina parišti.

Maitinimas

Keliaujančioje stovykloje suteikiamas pilnas maitinimas: pusryčiai, priešpiečiai kelionės metu, pietūs, pavakariai, vakarienė. Karštas maistas ruošiamas du kartus per dieną: ryte ir vakare. Per pietus verdama arbata. Į maitinimo racioną įeina švieži vaisiai ir daržovės, pieno produktai. Moksleiviai patys dalyvauja maisto ruošime. Reikia turėti savo indus ir įrankius.

Saugumas

Didelę laiko dalį praleisime prie vandens ir ant vandens, todėl stovyklos vadovai reikalaus visiškos ir besąlygiškos stovyklautojų drausmės. Kelionių valtimis metu kiekvienas stovyklos dalyvis privalės dėvėti gelbėjimosi liemenę. Maudynės bus leidžiamos tik prižiūrint vadovams ir tik tinkamose maudytis vietose. Stovyklos vadovų reikalavimų bei stovyklos režimo nepaisantys stovyklautojai bus išsiunčiami. Būtinais atvejais pasiliekame teisę pakeisti programą dėl oro sąlygų ir dalyvių saugumo.si08.jpg

Kas įskaičiuota į stovyklos kelialapio kainą:

Maisto produktai
Stovyklos vadovai
Medicinos darbuotojas
Valčių nuoma
Gelbėjimosi liemenės
Mokestis už nakvynę stovyklavietėse
Palapinių nuoma
Bendras stovyklos inventorius
Dalyvių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų.

Dalyvavimo sąlygos

Stovykla skirta 8 – 24 moksleivių grupėms nuo 13 iki 19 metų. Nusipirkti kelialapį ir pasirašyti sutartį gali stovyklautojo tėvai arba globėjai bei pats stovyklautojas jei jam yra 18 metų. Kiekvienas dalyvis privalo turėti sveikatos pažymą bei pagrindinius daiktus, išvardytus informaciniame laiške, kurį gausite vėliausiai likus mėnesiui iki stovyklos pradžios.